Przejdź do treści

Pieniądze szczęścia nie dają. A oszczędności?

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy… Tymczasem okazuje się, że już samo oszczędzanie sprawia, że stajemy się szczęśliwsi i ze spokojem patrzymy w przyszłość.

Oto kolejny dowód na to, że oszczędzanie na emeryturę to nie tylko przykry obowiązek, ale także źródło satysfakcji i samozadowolenia:

oszczędzanie na emeryturę

14 komentarzy do “Pieniądze szczęścia nie dają. A oszczędności?”

  1. Pieniądze szczęscia nie dają? Bzdura jakich mało , skoro tak to zobaczymy jak za kilka lat młode pokolenie dostanie „emerytury” i czy będą szczęśliwi bez pieniędzy ;) Póki ma sie zdrowie i możliwości , należy oszczędzać jak najwiecej , żeby na starość nie płakać i żebrać na jedzenie.

  2. To przysłowie jest nieadekwatne do czasów, w których żyjemy. Wiadomo, że na pierwszym miejscu powinna być rodzina itd., ale z drugiej strony bez zaplecza finansowego, trudno osiągnąć wewnętrzną harmonię i zapewnić poczucie bezpieczeństwa nie tylko sobie, ale także najbliższym.

    1. niestety zapas gotówki jest Nam potrzebny nie tyle do szczęścia co do tego by nie być zmartwionym i nieszczęśliwym …

  3. Pieniądze może nie zagwarantują nam zdrowia (ale dostęp do lekarzy już tak), prawdziwej przyjaźni czy miłości ale życie bez nich jest po prostu niemożliwe. Ich brak wywołuje frustrację, kłótnie, niemożność zapewnienia dzieciom lepszego startu. Dają poczucie bezpieczeństwa i spokojny sen. I jakkolwiek nie zdefiniuje się słowa szczęście, zawsze pojawi się wymiar materialny ;)

  4. Raczej nie tyle im więcej oszczędzasz, tylko im więcej zarabiasz, w Polsce z zarobkami jak w Rumunii a cenami jak w UK łatwo zaoszczędzić nie jest, co nie zmienia faktu, że należy mądrze gospodarować pieniędzmi, żeby móc bezpiecznie patrzeć w przysłość…

  5. I pieniądze i oszczędności – jak najbardziej dają! I przybliżają nas do szczęścia i zaspokajają potrzeby – nie tylko materialne ale też te z samej góry piramidy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.