Przejdź do treści

Nie wszystko złoto, co… ze złota!

Luksusowe akcesoria wykonane z królewskiego metalu bez wątpienia przykuwają oko i świadczą o statusie materialnym ich posiadacza. Ale czy faktycznie warto wydawać na nie fortunę, skoro te same pieniądze można zainwestować w sztabki czy monety? Pewnie nie warto, ale sztabką tak łatwo się nie pochwalimy…

Oto 10 najbardziej spektakularnych sposobów na to, by bez sensu wydać majątek na złoto:

1. Złoty nóż do pizzy

Kolekcja domowych sprzętów wzorowana na serialu Star Trek doczekała się wyjątkowego okazu – noża do pizzy w kształcie statku Enterprise, którego ostrze pokryte jest 24-karatowym złotem. Cena wyjątkowo niska – 99 USD.

2. Złota kołyska

Łóżeczko dla niemowląt Dodo Bassinet Gold Edition hiszpańskiej firmy Baby Suommo ma zapewniać dziecku absolutną wygodę, a rodzicom – zazdrosne spojrzenia znajomych. Pokryta 18-karatowym złotem kołyska kosztuje 52 tysiące USD.

3. Złote słuchawki

Ręcznie wykonane z 18-karatowego złota słuchawki Happy Plugs powstają u renomowanego złotnika w centrum Sztokholmu. Każda para zawiera 25 gramów czystego kruszcu, a jej cena wynosi 14,5 tysiąca USD. Nieco tańsze są nowe słuchawki marki Beats by Dr. Dre. Pokryte 24-karatowym kruszcem kosztują „zaledwie” 1600 USD.

4. Złota butelka dla niemowląt

Kolejny produkt firmy Baby Suommo – butelka dla dziecka wzorowana na rosyjskich matrioszkach pokryta została różowym złotem i ozdobiona drobnymi diamentami. Ciekawe jak wpływa na zgryz. Cena w zależności od rozmiaru: 136-272 USD.

5. Złote głośniki

Głośniki D&W Aural Pleasure firmy Hart Audio to jeden z rekordzistów na liście. Zestaw ważący 100 kg kosztuje aż 4,7 miliona USD, ponieważ obudowy głośników wykonano z 18-karatowego złota. Biedniejsi audiofile mogą zdecydować się na wersję srebrną wartą 314 tysięcy USD.

6. Złoty rower górski

Rower Beverly Hills Edition pokryty jest 24-karatowym złotem, a logo firmy The House of Solid Gold wykonano z 600 czarnych diamentów i 500 złotych szafirów. Nawet bidon jest pozłacany, a siodełko pokryte zostało skórą aligatora. Cena – milion USD. Raczej trudno go będzie zostawić na ulicy.

Czytaj także:  Putin Zamienia Dolary Na Złoto!

7. Złota deskorolka

Do kompletu z rowerem. Deskorolka nowojorskiej firmy Shut pokryta jest czystym złotem i wypolerowana tak, by odbijać światło jak lustro. Po użyciu zapewne szybko traci na urodzie i wartości. Nowa kosztuje 15 tysięcy USD.

8. Złota bielizna

Ekskluzywna linia bielizny firmy Rococo Dessous zainspirowana była m.in. carycą Aleksandrą, Marią Antoniną i Kleopatrą. Wykonano ją przy użyciu nitki z 24-karatowego złota. Cenne włókna wpleciono w taki sposób, by bezpośrednio nie dotykały skóry, co ma wykluczać ewentualne alergie. Bieliznę można prać ręcznie. Cena za jedną część kompletu – od 3 do 6 tysięcy dolarów.

9. Złote telefony

Nie każdy model doczekał się złotej wersji, ale te najsłynniejsze można dostać w wariantach, które sprawią, że raczej nie spuścimy już telefonu z oka. Londyńska firma Alchemist wypuściła np. iPhone’a 5 wartego milion USD. Oprawa telefonu, której przygotowanie zajęło prawie pół roku, wykonana jest z 24-karatowego złota i ozdobiona 1654 diamentami. Największy, dwukaratowy brylant umieszczono w miejscu guzika funkcyjnego telefonu. Mniej zasobni fanatycy złotych akcesoriów mogą postawić na telefon Sony Xperia Z firmy Gold & Co. London. Pokryty 24-karatowym złotem model kosztuje 3295 USD.

10. Złote ciastko

Jak lepiej zmarnować złoto niż jedząc je na deser? Babeczka Golden Phoenix powstała dla uczczenia otwarcia sklepu flagowego Bloomsbury w centrum handlowym w Dubaju. Cena samego ciastka wynosi 1007 USD, ale za cały posiłek, który do klienta przyjeżdża na złotym wózku, należy zapłacić aż 28 tysięcy USD. Babeczkę zdobią m.in. jadalne diamenty i płatki złota.

Tagi: