Przejdź do treści

Trump zwycięża, złoto zyskuje – co dalej?

Czy przed złotem powtórka z Brexitu, który kilka miesięcy temu także zaskoczył wszystkich niedowiarków?

Gdy Donald Trump powili wychodził na prowadzenie w batalii o najważniejsze stanowisko świata, amerykańskie giełdy zostały już, zamknięte, a Europejczycy smacznie spali. Możliwość szybkiej reakcji na doniesienia z USA mieli właściwie tylko Azjaci, którzy posłali notowania złota aż na poziom 1336,20 USD za uncję.

Po kilku godzinach i opublikowaniu oficjalnych wyników amerykańskich wyborów prezydenckich, złoto nieco straciło, stabilizując się w południe naszego czasu w okolicach granicy 1300 USD za uncję. Ale co wydarzy się z notowaniami, gdy otworzy się amerykański rynek? Jak inwestorzy zareagują na wieści, których nikt się nie spodziewał?

Jak wynika z opublikowanego dziś rano komentarza ekspertów Światowej Rady Złota (WGC), zmienność cen w najbliższym okresie jest nieunikniona. W Azji popyt na złoto wzrósł natychmiastowo, a rynki zachodnie zapewne będą ten trend kontynuować.

Warto wspomnieć, że na giełdzie złota w Szanghaju obrót złotem wyniósł dziś 330 ton, co stanowi wynik aż o 102 proc. wyższy, niż po ogłoszeniu Brexitu.

Co dalej? Czekamy na rozwój sytuacji, ale jedno jest pewne – kto ma złoto, ten nie ma powodów do zmartwień.

10 komentarzy do “Trump zwycięża, złoto zyskuje – co dalej?”

  1. W ubiegłych latach to początek roku przynosił zwykle wiele emocji. 2016 rok takich momentów przyniósł znacznie więcej. Z niecierpliwością czekam na to, czy grudzień też przyniesie cenę odmienną od trendów.

  2. To co teraz sie dzieje na rynkach to jest jedna wielka SPEKULACJA kursem przez banksterów.Zobaczcie co sie stalo USD polecial -10gr po czym poszedl w gore +14gr!!! SP500 ponad -100 potem z powrotem o 130pkt!!!! To samo sie dzialo na zlocie dól a potem góra o 60$.Banksterka znowu wpompowala w rynek ogromne pieniadze ratując sytuacje tylko po to zeby sie przygotowac na kryzys.Gielda runie w dól i tak a złoto wystrzeli w góre tylko w momencie kiedy ci zlodzieje sie na to dobrze przygotuja zajmujac odpowiednie pozycje i wymieniajac papierowe zloto na fizyczny metal.Potem wywołaja kolejny kryzys a potem zwalą wszystko na Trumpa.Dzis nie bylaby wina Trumpa.

  3. Spekulacje napędzały wczoraj światowe rynki. Ceny złota poszybowały w górę po ogłoszeniu wygranej Trumpa. Gwałtowny wzrost popytu na złoto obrazuje niepewność, jaka nastała wśród inwestorów po przebudzeniu się w nowej „trumpowej” rzeczywistości, bo kto ma złoto, może odetchnąć z ulgą. Na pewno jego kurs obroni się w znacznym stopniu przed spekulantami.

  4. Jak to mówią „Pieniądze są dobre, ale złoto jest lepsze” i przetrzyma każdy kryzys.
    Dziś kto ma choć trochę oliwy w głowie, zabezpiecza się pod postacią żółtego metalu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.