Przejdź do treści

Złote orły znów szybują wysoko

Ostatniego dnia listopada popyt inwestycyjny na złote Amerykańskie Orły przyspieszył tak bardzo, że cały miesiąc zakończył się na dawno niewidzianym poziomie. Sprzedaż tych słynnych monet nie tylko osiągnęła najwyższy poziom w tym roku, ale także przebiła ubiegłoroczną listopadową sprzedaż aż o 52 proc.

Mennica Stanów Zjednoczonych właśnie zaktualizowała dane dotyczące tegorocznej sprzedaży swoich flagowych Orłów i wynik, który i tak stanowił kontynuację trwającego od lipca trendu wzrostowego, pozwolił osiągnąć mennicy tegoroczny rekord sprzedaży. 30 listopada mennica sprzedała aż 20 tysięcy uncji!

Wśród sprzedanych w listopadzie Orłów, o łącznej wadze 147,5 tys. uncji, prym wiodły zdecydowanie klasyczne monety zawierające jedną uncję kruszcu (129 tys. szt.). Na drugim miejscu pod względem liczby sprzedanych monet znalazły się natomiast złote Orły o wadze 1/10 oz, których mennica sprzedała aż 105 tysięcy. Łącznie – od początku roku do dziś – US Mint sprzedała 984,5 tys. uncji złotych Orłów (1967500 monet).

Choć cena złota w ostatnich miesiącach sporo spadła, wielu inwestorów postrzega tę sytuację jako doskonałą okazję do zakupów. W końcu jeśli jednego dnia mennica sprzedaje 20 tysięcy uncji złotych monet, wyraźnie widać, że nie wszyscy wierzą w czarny scenariusz dla kruszcu.

Czytaj także:  Dlaczego Wydobycie Złota Jest Coraz Droższe?