Przejdź do treści

Jaka przyszłość czeka ceny srebra?

Większość specjalistów w dziedzinie metali szlachetnych koncentruje się głównie na wirtualnych wskaźnikach podaży i popytu. Na podstawie tych danych powstają wykresy oraz prognozy wzrostów i spadków cen dla poszczególnych kruszców. Inny sposób myślenia reprezentuje Michael Noonan – ekspert amerykańskiego serwisu zajmującego się poszerzaniem wiedzy na temat rynku metali szlachetnych The Daily Coin. Co zatem zdaniem Noonan`a czeka rynek srebra w najbliższych latach?

Teoretyk i praktyk w jednym

Noonan nie jest typem pogrążonego w teorii analityka. Skupia się na realiach polityczno-gospodarczych i na podstawie analizy wydarzeń z poprzednich tygodni, wyciąga wnioski na temat bezpośrednich źródeł aktualnej sytuacji. Noonan jest ponadto praktykiem i sam od lat skutecznie handluje metalami szlachetnymi. Za sprawą swojej działalności zyskał sobie wielu naśladowców, którzy obserwują wszystkie jego decyzje inwestycyjne oraz wiernie wypełniają dawane przez niego wskazówki.

Prognozy Noonan`a dla rynku srebra

Noonan ostrożnie podchodzi do przewidywań dla rynku srebra. Z jednej strony nie neguje wysokiego prawdopodobieństwa dalszego wzrostu cen. Wskazują na to analogie z poprzednich lat. Z długookresowych analiz wynika, że dwa ostatnie skoki w górę (z roku 2014 oraz z połowy roku 2016) oraz jeden gwałtowny spadek (z przełomu 2015 i 2016 roku) zapowiadają utrzymanie się stabilnej tendencji wzrostowej.

Z drugiej strony Noonan podkreśla, że należy jeszcze poczekać na potwierdzenie, że ubiegłoroczny “dół” na poziomie 13 dolarów był rzeczywiście ostatni dla obecnego trendu na rynku. Jeśli to prawda, Noonan spodziewa się, że zapoczątkowany niedawno ciąg wzrostowy wkrótce doprowadzi do przekroczenia bariery 21 dolarów za uncję srebra, tak jak stało się to trzy lata temu.

Czytaj także:  Srebro Powyżej Bariery: Analiza Rynku Srebra