Przejdź do treści

Złota maska Darth Vadera na sprzedaż!

Fani Gwiezdnych Wojen powinni jak najszybciej przeliczyć swoje oszczędności — w najbliższym czasie w Japonii będzie można kupić unikatową maskę Darth Vadera. Jej wartość przekracza 1,4 miliona dolarów!

Zrobiony z 24-karatowego złota gadżet waży blisko 15 kg. Dla miłośników bestsellerowej serii najważniejszy będzie zapewne fakt, że jest on dokładną repliką maski najsłynniejszego czarnego charakteru w historii kina.

Maska powstała z okazji 40. rocznicy premiery sagi Star Wars. Od 4 maja będzie dostępna w Ginza Tanaka — ekskluzywnym sklepie jubilerskim w Tokio.

May the Fourth be with you!

4 maja to nieprzypadkowa data. Tego dnia miłośnicy Star Wars obchodzą swoje nieoficjalne święto. Jego geneza jest związana ze sposobem wymawiania kultowego zdania z filmu „May the Force be with You!”, którego pierwsza część brzmi podobnie do daty 4 maja w języku angielskim (may the 4th). Ponadto w maju miały miejsce premiery niemal wszystkich epizodów serii.

Dla wszystkich osób, które nie są w stanie pozwolić sobie na wydatek rzędu 1,4 milionów dolarów, Ginza Tanaka przygotowało ofertę limitowanych złotych monet Star Wars. Ich ceny wahają się od 1 260 do 10 800 dolarów.

To nie pierwszy raz, kiedy tokijski sklep wprowadza do sprzedaży unikatowe przedmioty nawiązujące do symboli popkultury. Duży rozgłos osiągnęła sprzedaż złotej choinki bożonarodzeniowej za blisko 1,8 miliona dolarów oraz złotej lewej stopy gwiazdy piłki nożnej Lionela Messiego za 4,5 miliona dolarów.

Czytaj także:  Wycieczka Do Nielegalnej Kopalni Złota!