Przejdź do treści

6 przedmiotów, które milionerzy pokrywają złotem

Jeśli istnieje jedna rzecz, która łączy wszystkich bogaczy na przestrzeni tysiącleci, to jest nią przekonanie, o tym, że każdy przedmiot staje się lepszy, gdy pokryje się go złotem — mówi Robert Torti, gospodarz programu The Filthy Rich Guide, który emituje stacja CNBC.

Najlepszym dowodem na to, że Torti ma rację jest poniższe zestawienie:

1. Saudyjski miliarder Turki Bin Abdullah – Jego majątek jest wart ponad 28 miliardów dolarów — regularnie umieszcza na swoim instagramie nowe fotografie kolejnych luksusowych samochodów. Aby wyróżnić się na tle “biedniejszych” znajomych, wszystkie auta pokrywa złotem. W swojej kolekcji ma już złotego Rolls Royce`a, Mercedesa, Bentley`a oraz 2 złote Lamborghini.

2. Z myślą o wszystkich milionerach, którzy kochają jeździć na rowerze, powstał rower pokryty 24-karatowym złotem. Na jego zakup trzeba przeznaczyć 390 tys. dolarów, czyli trochę więcej niż na tańszą wersję Lamborghini.

3. Ile może kosztować odnowienie ulubionego motocykla? Jeśli ma być on pokryty 24-karatowym złotem, to budżet tego przedsięwzięcia nie powinien być niższy niż 850 tys. dolarów. Fani luksusu z najwyższej półki mogą dodatkowo ozdobić go diamentami oraz wybrać siedzenie z krokodylej skóry.

4. Złota karta płatnicza — najbogatsi ludzie na świecie nie zadowolą się jedynie kolorem. Visa ma w swojej ofercie prawdziwie złotą kartę z 26 diamentami. Aby mieć ją w swoim portfelu, trzeba zapłacić 100 tys. dolarów.

5. Wyjątkową fantazją może poszczycić się miliarder z Nigerii — Ayari Eman, który na weselu swojego brata zjawił się ze złotym pistoletem. Nie miał jednak zamiaru nikogo zabijać. Broń posłużyła mu do wystrzeliwania w powietrze banknotów 100-dolarowych.

6. Złoto to coś, co raperzy lubią najbardziej. Za przykład może posłużyć Brian Williams, znany lepiej jako Birdman, który wydał aż milion dolarów na to, aby złotem pokryć swoją toaletę.

Czytaj także:  Chiny: 4 Sposoby Na Globalną Dominację