Przejdź do treści

Sztabka złota za zjedzenie szarańczy — takie rzeczy tylko w Chinach

Chociaż Chińczycy są znani ze swoich egzotycznych upodobań kulinarnych, ten konkurs zrobił wrażenie nawet na smakoszach smażonych skorpionów, które można kupić na prawie każdym targowisku w Chinach.

W ubiegłą niedzielę w mieście Lijiang w południowych Chinach zorganizowano nietypowy konkurs, na którego zwycięzcę czekała wyjątkowo cenna nagroda — sztabka czystego złota. Jedynym zadaniem uczestników było zjedzenie jak największej ilości insektów. Wydarzenie przyciągnęło tłumy widzów oraz kilku żądnych złota amatorów lokalnych specjałów

W ciągu 5 minut zwycięzca dosłownie “pochłonął” 1,23 kg smażonych owadów, które od wieków stanowią integralną część kuchni prowincji Yunnan. W składzie konkursowego “dania” można była znaleźć szarańcze, robaki bambusowe oraz koniki polne.

Zaangażowanie laureata szokuje jeszcze bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że był on turystą, a owady — jak sam twierdzi — jadł po raz pierwszy w życiu. Co więcej — w rozmowie z lokalnymi mediami stwierdził, że konkursowe danie bardzo mu smakowało.

Jak poradzili sobie pozostali?

Większość uczestników wyglądała na przerażonych i jadła z zamkniętymi oczami. Niektórzy narzekali, że owady są gorzkie lub zbyt suche. Jedna z kobiet biorących udział w konkursie przyznała, że chociaż w domu czasami zdarza jej się zjeść trochę robaków, tutaj nie była w stanie przełknąć więcej niż 500 g.

Sztabka złota za zjedzenie szarańczy — takie rzeczy tylko w Chinach

4 komentarze do “Sztabka złota za zjedzenie szarańczy — takie rzeczy tylko w Chinach”

  1. O matko, do czego człowiek jest zdolny za „ten błysk” niby kuszące, ale sama w życiu bym się na to nie odważyła….chyba, że miałaby to być smaczna zakąseczka ;)))) pozdrowienia dla śmiałka – turysty ;)

  2. Podziwiam za osiągnięcie 1,23kg robali zjedzonych w 5 minut :) Czego to człowiek nie jest w stanie zrobić dla złota. Ja osobiście nie skusiłabym się na taki przysmak za żadne skarby świata:):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.