Przejdź do treści

Raport Światowej Rady Złota: globalny popyt na złote sztabki wzrósł o 13%

W ubiegły czwartek Światowa Rada Złota opublikowała szczegółowy raport na temat trendów na globalnych rynkach złota w II kwartale 2017 roku. Poniżej infografika z najważniejszymi danymi na temat wzrostu popytu na fizyczne złoto w porównaniu do II kwartału 2016 roku.

* Pełny raport do pobrania tutaj.

4 komentarze do “Raport Światowej Rady Złota: globalny popyt na złote sztabki wzrósł o 13%”

    1. W końcu doczekamy się zapowiadanych 1300 $ za uncję…
      Chiny? Mają tak wielkie rezerwy złota ale widać nie poprzestają na tym . Są zdecydowanie bezkonkurencyjni .

  1. Nic dziwnego że popyt rośnie. Banki Europejskie już szykują odpowiednie dyrektywy dla swoich klientów zatem rytm uliczny mówi żeby nie trzymać pieniędzy na rachunkach bankowych. Co zatem z nimi robić? Ładować w towar. A jaki? Np twarde aktywa

  2. Nie dziwi fakt wzrostu popytu na złoto np. w Turcji, gdzie sytuacja polityczna wciąż jest napięta i to nie tylko w kontekście kryzysu migracyjnego, ale również w wyniku społecznego sprzeciwu wobec polityki obecnego prezydenta Erdogana. W Indiach z kolei złoto jest obowiązkowym elementem podczas wesel oraz festiwali, stąd wyraźny wzrost popytu w tym kraju, nie tylko w klasie wyższej, ale również wśród mniej zamożnych obywateli. Zwiększony popyt na złoto został odnotowany także wśród banków centralnych, które od 2008r.,czyli od wybuchu kryzysu finansowego zwiększają swoje rezerwy żółtego kruszcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.