Przejdź do treści

Lepiej srebro, niż złoto

Srebrna biżuteria

Symbolika ubioru i wyglądu pozwala odkryć cechy osobowości oraz zrozumieć własne motywy postępowania oraz zachowanie innych. Noszone przez nas stroje nie są kwestią przypadkowego wyboru, gustu lub panującej mody. Zmienność ubioru jest wyrazem naszego aktualnego stanu psychoemocjonalnego, ale i cech naszej osobowości. Poznając symbolikę ubioru innych osób, potrafimy lepiej się z nimi komunikować.

Złoty – w psychologicznym odbiorze jest spotęgowanym żółtym. Noszący się na złoto lub obwieszający się złotą biżuterią ludzie, marzą głównie o wartościach materialnych, przepychu – bardzo często kiczowatym.

Używane w nadmiarze złoto jest symbolem złego smaku i taniego życia „pod publiczkę” (wielkie, złote pierścienie, złote zegarki, grube, złote łańcuchy). Kobiety, które świecą się jak choinki obsypane złotą biżuterią, komunikują tym samym innym: „Patrz, stać mnie na to”. Kobiety interesu, bardzo często zbyt opalone na solarium i noszące na sobie wiele złota, zazwyczaj oceniają innych według stanu ich konta. Podrywacze w stylu południowych macho świecący odkrytym, muskularnym ciałem i złotymi łańcuchami – szukają do towarzystwa płytkich kobiet.

Ale jest jeszcze jedna, bardzo ważna cecha tej barwy – kiedy pojawia się w ubiorze i dodatkach zawsze związana jest z potrzebą bycia chwalonym i docenionym społecznie. Jest niemym krzykiem bogatych, zapracowanych i zaniedbywanych przez partnerów ludzi, którzy ponad wszystko pragną być zauważeni.

Srebrny – ten kolor jak kruszec, któremu zawdzięcza swą nazwę, jest kolorem szlachetności wewnętrznej i rycerskości. Noszącym srebrne ubiory i dodatki osobom przypisuje się takie cechy jak: poczucie osamotnienia, romantyzm. Nie są oni jednak tak dziecięco naiwni – mają głęboką duchowość – która czasem alienuje ich od świata.

Największym ich pragnieniem jest tęsknota za uczuciami, potrzebują przyjacielskiego wsparcia, podpory duchowej, ich życiem rządzą emocje. Są wrażliwi na bodźce, których inni nawet nie zauważają. Noszący srebrne ubiory i srebrną biżuterię są oddani, wierni, uczciwi i tego samego oczekują od innych.

Czytaj także:  Księżycowa Inwestycja 2015 - Rok Kozy!

Photo by Marcelo Matarazzo on Unsplash