Przejdź do treści

Managerowie Funduszy Na Boku Kupują Złoto

ielkie fundusze swoimi spekulacjami spowodowały niedawno niespodziewany spadek cen złota. Okazuje się, że miały dobry powód. Ich szefowie za własne pieniądze kupują teraz fizyczne złoto – donosi portal King World News.

To nie wszystko. W wywiadzie ze Stephenem Leebe’m czytamy, że  managerowie funduszy swoje prywatne sztabki przechowują poza systemem bankowym, bo nie mają do niego zaufania. Pytanie brzmi: czy my powinniśmy?

2 komentarze do “Managerowie Funduszy Na Boku Kupują Złoto”

  1. Jeśli chodzi o własne finanse, jednak warto mieć swoje aktywa w formie materialnej. Pamiętajmy, iż systemy bankowe rządzą się swoimi prawami. Jeśli „góra” dokonuje takie ruchy trzeba będzie dobrze zdywersyfikować udziały w ten towar, na kruszec w sztabkach oraz złoto zakupione na giełdzie towarowej.

  2. Managerowie zachęcają do inwestowania w ich fundusze, najczęściej oparte na walutach, czy akcjach, a sami inwestują w złoto. Sytuacja jest oczywista, dobrze wiedzą, że kłopoty finansowe jeszcze nie minęły i chronią się przed kryzysem. Czy my powinniśmy? To chyba oczywiste, że tak. Złoto, powinno być ważnym składnikiem każdego portfela inwestycyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.