Przejdź do treści

„The Orange” Trafi Pod Młotek!

Wygląda na to, że nadchodzący miesiąc dostarczy pasjonatom kamieni szlachetnych wielu emocji. 13-go listopada prestiżowy dom aukcyjny Sotheby’s wystawi na sprzedaż słynny różowy diament o wadze prawie 60 karatów (Pink Star), a dzień wcześniej pod młotek trafi największy pomarańczowy diament świata!

Londyński dom aukcyjny Christie’s ogłosił, że drogocenny kamień znajdzie nowego właściciela podczas licytacji Magnificent Jewels w Genewie. Chętnych z pewnością nie zabraknie. Wyeksponowany w Nowym Yorku The Orange waży przecież aż 14,82 karata! Tym samym, jest niemal trzykrotnie większy od dotychczasowego rekordzisty – pomarańczowego The Pumpkin Diamond o wadze 5,54 karata, który przed szesnastoma laty sprzedano za ponad 4 mln złotych!

The Orange zachwyca jednak nie tylko swoją ponadprzeciętną masą. Podziw budzi przede wszystkim jego niezwykła barwa! Eksperci podkreślają, że choć wszystkie pomarańczowe diamenty są niezwykle rzadkie, te najpiękniejsze – określane mianem Fire diamonds (Ogniste diamenty) – to prawdziwe unikaty, poszukiwane przez kolekcjonerów z całego świata. Szef działu biżuterii Christie’s, Rahul Kadakia, podkreśla, że właśnie do takich diamentów zaliczany jest The Orange. Jeśli obejrzysz go z bliska, zauważysz, że jest niemal jak skórka pomarańczy – dodaje.

Wiele wskazuje więc na to, że na zbliżającej się listopadowej aukcji padnie nowy rekord cenowy. Jeśli wierzyć przedsprzedażowym wycenom, największy pomarańczowy diament świata może osiągnąć cenę 62 mln złotych!

Czytaj także:  Rekordowy Rok Dla Rynku Diamentów