Przejdź do treści

Rekordowe Wyniki Na Aukcjach w Genewie!

Aukcje biżuterii, jakie domy Sotheby’s i Christie’s zorganizowały w tym tygodniu w Genewie, z pewnością na długo pozostaną w pamięci entuzjastów kamieni szlachetnych. Jak z dumą informują obydwa domy aukcyjne, przyniosły one całą serię rekordów!

Podczas aukcji biżuterii zorganizowanej z ramienia Sotheby’s licytujący nabyli wyroby jubilerskie za zawrotną sumę 125,5 mln CHF (ok. 141 mln USD)! Była to najwyższa kwota, jaką dom aukcyjny uzyskał dotychczas podczas jednej licytacji.

Gwiazdą aukcji był oczywiście jeden z największych kolorowych diamentów na świecie – ważący dokładnie 100,09 ct „The Graff Vivid Yellow”. Klejnot wylicytowano za astronomiczną kwotę 14,5 mln CHF (ok. 16,3 mln USD), ustanawiając tym samym nowy rekord cenowy za żółty diament sprzedany na aukcji! Przypomnijmy, że dotychczas wyróżnienie do należało do spektakularnego kamienia „Kropla Słońca”, którego właściciel trzy lata temu zapłacił za niego 12,3 mln USD.

Emocji nie zabrakło także podczas wczorajszej aukcji zorganizowanej z ramienia Christie’s. Nowego właściciela znalazł „The Blue” – największy na świecie błękitny diament bez skazy. Ostatecznie, za klejnot o wadze 13,22 karata anonimowy nabywca zdecydował się zapłacić aż… 21,45 mln CHF (ok. 24 mln USD). W przypadku niebieskich diamentów jest to nowy rekord ceny za karat!

Co ciekawe, łącznie dom aukcyjny Christie’s uzyskał niemal 139 mln CHF (ok. 156 mln USD)! Tym samym, zaledwie na dzień po obfitej w rekordy aukcji konkurencyjnego Sotheby’s, Christie’s zdeklasował rywala i ustanowił nowy rekord, jeśli chodzi o najwyższą łączną kwotę pochodzącą z jednej licytacji.

Czytaj także:  "The Orange" Trafi Pod Młotek!