Przejdź do treści

Światowa Gospodarka Na Jednym Obrazku

Kto rządzi światem, a kto nie ma na to szans? Gdzie żyją najbogatsi, a gdzie gospodarka ledwo przędzie? I jak w tym wszystkim wypada Polska?

Dziś znaleźliśmy możliwie najprościej przedstawiony podział sił w globalnej gospodarce. Poszczególne kolory dzielą świat według kontynentów. Widać tu nie tylko PKB kilkudziesięciu państw w relacji do innych krajów, na podstawie ich wielkości, ale także udział najważniejszych sektorów – rolnictwa, przemysłu i usług.

Ten pierwszy, charakterystyczny jest dla państw o niskim poziomie rozwoju, ostatni – dla rynków wysoko rozwiniętych.

infografika-kolo

13 komentarzy do “Światowa Gospodarka Na Jednym Obrazku”

  1. no nie da się ukryć, że nie za ciekawie, ale Austria, Belgia czy Norwegia za Nami, chociaż ich potencjał demograficzny jest mniejszy niż Nasz, to ich ogólny poziom rozwoju i innowacyjności w gospodarce jest wyższy.
   Na tą grafikę trzeba patrzeć z szerszej perspektywy, nie tylko liczbowej

 1. Zanim zaczniecie porównywać i ubolewać nad tym, jak słabo wypadamy na tle „tych większych”
  weźcie ludzie od uwagę aspekt historyczny. Czy Stany Zjednoczone, Chiny czy Wielka Brytania musiała odbudowywać się po wojnach ??

  1. Zgadzam się z Tobą. I chociaż rzeczywiście nie wypadamy jakoś specjalnie na tle innych państw, to faktem jest to co napisałeś…

 2. Ważne, że nas widać – porównajcie sytuację z 1990′ a teraz. A także Polskę w odniesieniu do innych państw związku państw słusznie minionego – widać, jak bardzo się rozwinęliśmy i że mamy z czego być zadowoleni.

 3. wszystko przez ostatnie 8 lat zostało sprzedane, nie mamy żadnej wiodącej gałęzi gospodarki oraz biorąc pod uwagę, że kończą się dotacje z Unii za 4 lata wniosek jest prosty: przespaliśmy swoją szansę, Grecja to będzie mało….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.