Przejdź do treści

Polska Gorączka Złota Przenosi Się Do Łodzi

Cała Polska szuka złota pod Wałbrzychem, tymczasem prawdziwa złota sztaba o wartości blisko dwóch milionów złotych, wyruszyła w drogę do Łodzi. Od 25 do 27 września będzie dosłownie na wyciągnięcie ręki. A nawet więcej…

Wielkie napady na bank, spektakularne pościgi i ucieczki z walizkami złota – to wszystko znamy z filmów, ale prawda o złocie jest inna. Duże bankowe sztaby to nie tylko wielka fortuna, ale i wielkie wyzwanie. To ciężar, który nie każdy potrafi udźwignąć.

W związku z otwarciem salonu Mennicy Złota w najnowocześniejszym łódzkim centrum handlowym Sukcesja, Mennica Złota daje niepowtarzalną okazję przekonać się, ile ważą prawdziwe pieniądze. Każdy będzie mógł dotknąć prawdziwej sztaby złota i spróbować ją podnieść. Jak się okaże – to naprawdę trudna sztuka!

Tzw. „sztaba bankowa” waży 400 uncji, czyli aż 12,5 kg i posiada akredytację Good Delivery. Aby ją otrzymać, mennice muszą spełnić mocno wyśrubowane kryteria, zarówno pod względem jakości i ilości produkowanego złota, jak i jego pochodzenia. Tylko najczystsze złoto z najdoskonalszych źródeł otrzymuje słynną londyńską akredytację. I właśnie w takiej, spektakularnej formie gromadzone są narodowe rezerwy kruszcu i depozyty największych instytucji finansowych świata.

Takie sztaby rzadko opuszczają bankowe skarbce, więc możliwość zobaczenia ich na własne oczy to niecodzienna atrakcja. Dlatego zamiast szukać legendarnego pociągu, warto wybrać się do Łodzi i choć przez chwilę potrzymać w ręku miliony!

 

Czytaj także:  Milion Dolarów Na Dnie!