Przejdź do treści

W Chinach Odkryto Złote Morze

Chińscy geolodzy prawdopodobnie dokonali przełomowego odkrycia! Światowy lider produkcji złota donosi o zlokalizowaniu gigantycznych złóż królewskiego kruszcu, których wartość szacowana jest na kilkanaście miliardów dolarów.

Według China Daily, ogromne złoża złota odkryte zostały w wodach Wysp Sanshan, leżących we wschodniej części Zatoki Pohaj. Eksperci oceniają, że znajduje się tam ponad 470 ton złota!

Znalezienie pierwszej podwodnej kopalni złota zajęło Shandong Third Institute of Geological and Mineral Exploration aż 3 lata i wymagało budowy 67 platform wiertniczych, a w pracach brało udział blisko 1000 osób. Zadanie okazało się niemałym wyzwaniem ze względu na fakt, że pokłady cennego metalu znajdują się ponad 2 tys. metrów pod dnem oceanu!

Chiny pozostają globalnym liderem wydobycia żółtego metalu, ale ich technologia wciąż wymaga znacznych usprawnień i unowocześnień. Zdaniem ekspertów, pełna eksploatacja odnalezionych złóż wydaje się obecnie niemożliwa ze względu na ciągłe ruchy dna morskiego.

18 komentarzy do “W Chinach Odkryto Złote Morze”

  1. Bujdy na resorach. Znaleźć to i słonia w trampkach można. Dopóki go nie wydobędą, to go nie ma. A to nie nastąpi prędko o ile w ogóle.

  2. Wszyscy wiemy jak dużą energię niosą ze sobą pioruny. Wiele naukowych instytutów już policzyło ile miesięcy można by z tej energii zasilać małe miasta. Co więcej, piorunów nikt nie szukał, wyładowania atmosferyczne same się napraszają, a jednak nikomu się jeszcze nie udało zakumulować takiej energii. To że coś jest to jedno, jeżeli w ogóle, bo tego złota przecież nikt nie widział.

    1. Dokładnie – to tak jak z odzyskiwaniem złota z wody morskiej. Jest, można (nawet wiadomo w jaki sposób), ale zanim technologia będzie opłacalna to sporo wody w Wiśle upłynie

  3. Pogadamy jak wydobędą cokolwiek na powierzchnie :) Szczerze mówiąc te 1000 osób pracujących przy poszukiwaniach nie zaskoczyło mnie tak bardzo jak 67 platform wiertniczych. O ile mi wiadomo, rozłożenie takiej platformy na morzu pochłania niebagatelne sumy i trwa niekiedy kilka tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.