Przejdź do treści

Zobacz 187 Karatów Surowego Piękna

Spółka Rio Tinto, trzeci pod względem wielkości koncern wydobywczy na świecie, zaprezentowała ponad 187-karatowy diament „Diavik Foxfire” – jeden z największych kamieni szlachetnych kiedykolwiek wydobytych w Kanadzie.

Diament, datowany na ponad dwa miliardy lat, zaprezentowano wczoraj w londyńskim Kensington Palace, skąd trafi w ręce ekspertów z Antwerpii. Tam zostanie poddany szczegółowym analizom, dzięki którym uda się ustalić, jaki szlif najlepiej odda jego piękno i pozwoli zachować imponujące wymiary.

W stanie surowym, choć niezwykle cenny, „Diavik Foxfire” prezentuje się całkiem niepozornie:

Źródło: Rio Tinto, YouTube

21 komentarzy do “Zobacz 187 Karatów Surowego Piękna”

  1. Taki tam, malusi ;) Jest nie tyle piękny, co po prostu śliczny. Oszlifowane brylanty choć przepięknie się skrzą, to jakoś zawsze bardziej pociągały mnie surowe kształty stworzone przez naturę.
    Nie ukrywam, że trochę zazdroszczę przyszłemu posiadaczowi tego cacka ;)

  2. Niesamowite, jak bardzo diament zyskuje w oczach (i nie tylko) po oszlifowaniu. I ze zwykłego kryształu… ech, to będzie coś przepięknego

  3. Piękny! już 1 karat po oszlifowaniu robi wrażenie, co dopiero będzie z tym 187… mam nadzieję , że niedługo zobaczymy go po „obróbce”.

  4. Hmm… Tak czytam i czytam i…jak dla mnie to zwykły kamyczek :( Znając mnie, pewnie idąc jeszcze bym go kopnęła, jakby mi na drodze leżał :P Normalnie ignorantka ze mnie… :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.