Przejdź do treści

Za co od wieków cenimy srebro?

Biały metal ceniono już w starożytności. Jakie właściwości srebra spowodowały, że towarzyszy człowiekowi od wieków? Dlaczego uchodzi za wartościowe? Sprawdź!

info, srebro

Tagi:

8 komentarzy do “Za co od wieków cenimy srebro?”

  1. Czyli inwestowanie w srebro przynosi same korzyści: dobra inwestycja, obcowanie z naszą inwestycją chroni nas przed chorobami, wysoka plastyczność-odporność na korosję- wysoki połysk: sami możemy sobie zrobić lusto. A gdy któregoś dnia okaże się, że któryś z naszych gości się w nim nie odbija- to od razu możemy się tym lustrem przed nim bronić;)

  2. Srebro ma właściwości lecznicze o tym już wcześniej było wiadomo. Srebrne monety dodawano do zbiorników z wodą, mlekiem. Srebrne zastawy stołowe królowały w domach europejskich. Jak tu nie kochać srebra ma też piękny połysk.I jest stosunkowo tanie i piękne.

  3. Tylko, że jego wykorzystanie w medycynie i higienie (np. dodatek do bielizny) powoduje jego utracenie raczej na zawsze.
    Na dużą skalę było wykorzystywane do produkcji materiałów światłoczułych np. w fotografii (dawało się w dużym stopniu go odzyskiwać).
    Srebro jest najlepszym przewodnikiem elektryczności, lepszym od miedzi czy złota.

  4. Silne własności antyseptyczne srebro uzyskuje dopiero w temperaturze około 30 st C.
    Poniżej 30 st C króluje antyseptyczna miedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.